س1 : شیخ نظر شما در خصوص حدیث رد الشمس چیست ؟

 ج : اولا از دانشمندان بزرگ ایران ابو ریحان بیرونی در کتاب آثارالباقیه مفصل مطلب در رد حدیث دارد و از فقهای شیعه شیخ یوسف بحرانی در کشکول خود انیس المسافر ج۲ ص ۱۱۱۰ به نقل از جدشان جز احادیث موضوعات گفته است و از لحاظ اینجانب حدیث دارای نقاط ضعف زیادی است . خرداد ۱۳۹۹ ش .

س2 :اهمیت ساعت و لحظه تحویل سال شمسی و شرف شمس نزد منجمان ( ایرانیان)؟

 ج : اولا اهتمام به لحظه تحویل سال بخاطر استخراج حوادث سال است و اینها از تعالیم ادریس نبی ع است.دوم آنکه حسب محاسبه دقیق نجومی لحظه تولد نبی اکرم ص مطابق لحظه تحویل سال نو بوده. سوم در خصوص اهمیت شرف شمس خواص احکام نجومی است و چهارم آنکه در تقویم سال ۱۳۹۸ خودمان ص ۳۱ شب عقد امام علی علیه السلام و زهرای مرضیه مقارنه سعداکبر مشتری و سعد اصغر زهره بوده و شب زفاف آنان شرف شمس بود و موارد به عینه. آنها را قرار می دهم.

س3 :سلام استاد تقویم شما واقعا آموزنده بود زیرا مستند به روایات بود . سوال اینجاست چقدر امکان کمک به اشخاص بی اعتقاد به نحس بودن بعضی روزها وجود دارد 95 / 4 / 19؟

 ج : خود را ئر زحمت نیندارید کسی که اعتقاد ندارد تا به واقع برنخورد ایمان نخواهد داشت مثالی می آورم که تجربه شما و مومنان باشد . دوستی صمیمی و اهل ایمان دارم که چندان اعتباری بر روزها نمی کرد و در تاریخ 26 / 2 / 90 ش برای پسر خود جشن زفاف گرفت ومن نیز دعوت بودم به او گفتم قمر در عقرب است به پسرت بگو اخذفراش را به تاخیر بیندازد تا چند روز و تاریخ مناسبی ومبارکی گفتم . اما اعتنائی نکرد و پسر همان شب زفاف نمود تا اینکه 15 /4 / 95 تلفنی به من گفتن که پسرش بدلیل اختلاف باهمسر ساعت غروب 8 / 4 95 ش در منزل والد همسرش خود سوزی نموده و بالاخره دیروز جمعه صبح 19 / 4 / 95 در مراسم فاتحه پسر دوستم شرکت کردم و خیلی متاثر شدم چون پسری پاک و مومن بود و یک پسر 4 ساله از او ماند و در مراسم بود که بمن گفتند 9 ماه بود که در مراحل طلاق و عدم رغبت همسر در کار دادگاه بودند و این تلخی نتیجه عدم اعتماد به تجربه روایت است .

س4 : شیخ بعضی ها با خاکی که بر قران موجود در منزل است تبرک می جویند نظر شما چیست ؟

 ج : بله صحیح است خاک نشسته بر جلد قران و بر صفحات داخل قران را در طشت پر از اب تکانده سپس با ان وضو میگیرند واین کار برای علاج اصحاب وسواس زیاد جدا تجربه شده خصوصا برای کسانی که عادت به شک در وضوی. مکرر دارند. واینجانب افتخار میکنم به چنین اهل ایمان باشند و ننزل من القران ماهو شفا . شفای روح و جسم انهم برای مؤمنان ودیده ام کسانی جهت کاهش ریزش مو سر خود را با ان اب در طشت غسل میدهند وفایده داده . واما کافران از باب تمسخر شما را فریب ندهند ومگر نه این است که در اهواز چندین بار در سال خاک استنشاق میکنیم و در حلق فرو میبریم ووو 17/ 5 / 95

س5 : مهمترين تفاوت انتخابات سال 2016 أمريكا با انتخابات گذشته وقبلیها در چیست؟

 ج :  1) هر از دو کاندیدا تنها برای یک دوره رییس جمهور میشود )2 در این انتخابات یکی از کاندیدها شعارهای نژاد پرستانه و مذهبی خاص را باافراط دنبال میکند 11/ 7 / 95 .

س6 : سلام استاد آیا تقوم 1396 ش شما کی قابل تهیه میشود واقعا از مطلب سرمای شدید 1395 ش که در صفحه 7 بیان نمودیددلم پس از سرمای این چندروز و آمدن برف در استانی که 47 سال پیش نداشته مایه افتخار مومنان است باتشکر 15 بهمن 95؟

 ج : اگر چه نوشتن تقویم 96 ش تقریبا حاضر شده اما مقدر ارحم الراحمين تعین کننده در نشر آن است .

س7 : استاد ضمن تشکر از شرح مفصل موجود در تقویم خودتان نظر شما در خصوص محل قمر در عقرب بر اساس صور فلکی چیست ؟

 ج : ملاک اینجانب تجربه ملموس است وطبق ٱمار گیری خودم اساس نحوست ٱن بر بروج است و این مطلب را چندین سال قبل جهت دوستان مفصل شرح داده ام ومبنای کار خودتان را بر بروج قرار دهید

س8 : شیخ شما در تقویم سال 95 خودتان رابطه کسوف نیرین با زلزله ها را بیان نمودند ٱیا زلزله مکزیک به کسوف 30مرداد 96 باز میگردد

 ج : فقط در محاسبات بله و همچنین طوفان ایرما و هاروی که در احکام نجوم محاسبه کسوف ضروری است

س9 : استاد منجمان قدیم ٱبینده کشورها را گاه به اختصار بیان می‌کنند از لحاظ احکام نجوم وجفر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا چگونه عواقبی خواهد داشت

 ج : از باب اقتصاد ضرر حتمی باشد طه 105 تا 107

س 10 : آیا ذو القرنین که در سوره کهف نام او آمده همان کورش کبیر است ؟

 ج : به استناد کتاب تاریخ انبیاء ( قصص الانبیا ) از آدم تا خاتم نگارش عمادالدین حسین اصفهانی شهیر به عماد زاده ج ۱ ص ۳۲۸ - ۳۲۹در هیچ کجای کتب تاریخی نامی از کورش نیامده و اول بار در قرن بیستم این امر توسط وزیر فرهنگ هندوستان ابوالکلام آزاد در کتاب خود مدعی آن شده است . سپس دلایل موثق را یاد آور میشود. تصویر کتاب ضمیمه‌ی متن است. چاپ فروردین ۱۳۴۷

س 10 : آیا روشی در علوم غریبه جهت قطع بارانهای سیل آسا موجود است؟ 

 ج : در کتاب استخارات خودم ص ۱۰۰ان را ذکر نموده ام

س 11 : سلام شیخ در تقویم 1398, شمسی بسیج دانش آموزی که در خصوص شهدا است و سالانه توضیع می‌شود در روز سیزدهم دی ماه تصاویر سردار دلها شهید سلیمانی رض چاپ شده و از قضای الهی در همان تاریخ به فیض شهادت نائل شدند بر حسب تخصص شما این مصادفت چگونه است ؟  

 ج : طبق تحقیقات تخصصی خودم اکثر مواقع سخنانی یا نوشتارهای ناخواسته و بصورت الهام گونه از اشخاص صادر می‌شود که مبین حدوث همان امر خواهد شد .واما تقویم و مطالب آن از سال 97 تدوین و آماده وچاپ می شود وسخن فرمانده واقعی هم صحیح است و ثابت شده 20دی ماه 98.

حاج قاسم سلیمانی

بستن